skip to Main Content

Visita a l’exposició “Òpera, passió, poder i política”

Setembre 2019 Caixa Fòrum (com arribar-hi?) *Confirmarem la data de la visita properament El mes de setembre el Caixa Forum de Barcelona presenta l'exposició "Òpera, passió, poder i política", que els Amics del Liceu no ens podem perdre i on…

Llegir més

Visitem l’exposició “La ciutat dels passatges. Abans de la Via Laietana”

Dilluns 16 de setembre a les 18h Arxiu fotogràfic de Barcelona (com arribar-hi?) Activitat gratuïta amb reserva prèvia (places limitades) El mes de setembre us proposem una visita comentada a l'exposició de fotografia “La ciutat dels passatges. Abans de la…

Llegir més

Conferència a l’entorn de “Turandot”

Dilluns 30 de setembre a les 19.30h Sala del Cor del Gran Teatre del Liceu *Activitat gratuïta amb reserva prèvia Comencem la temporada del Gran Teatre del Liceu amb Turandot de Puccini, òpera que commemorarà la vintena temporada d'òpera des…

Llegir més

Projecció a l’entorn de “Turandot”

Dimarts 1 d'octubre a les 19.30h Reial Cercle Artístic (com arribar-hi?) *Activitat gratuïta amb reserva prèvia Aquest octubre el grup Verdi d’Amics del Liceu ha preparat una projecció on podrem veure diversos fragments de les millors posades en escena i…

Llegir més

Inauguració exposició llibre “Temporada d’òpera 2019-2020”

Dijous 3 d’octubre a les 19.30h Balcó Foyer del Gran Teatre del Liceu *Activitat gratuïta, no cal reserva prèvia Enguany, el llibre Temporada d’òpera d’Amics del Liceu serà il·lustrat per l'artista plàstic Alfons Borrell Per tal de fer la presentació…

Llegir més

Visita guiada a l’exposició “Bill Viola. Miralls de l’invisible”

Dijous 17 d'octubre a les 18.30h Fundació Catalunya La Pedrera (com arribar-hi?) Preu Amics: 6€ Preu Abonats: 7€ Preu públic general: 8€ La propera tardor la Fundació Catalunya La Pedrera ens ofereix una de les exposicions més esperades de l'any:…

Llegir més

Vine a Sabadell a veure “La Cenerentola” amb els Amics!

El proper mes d'octubre els Amics de l’Òpera de Sabadell presenten La Cenerentola de Gioacchino Rossini. Els Amics del Liceu no ens volem perdre aquesta representació i us proposem anar-hi conjuntament el proper diumenge 27 d'octubre a la sessió de les 18h.…

Llegir més

Conferència a l’entorn de “Doña Francisquita”

Dimarts 5 de novembre a les 19.30h Sala del Cor del Gran Teatre del Liceu *Activitat gratuïta amb reserva prèvia Albert Ferrer Flamarich, historiador de l'art i crític musical, ens farà la conferència d'una de les sarsueles més conegudes i…

Llegir més

Conferència a l’entorn de “Cavalleria Rusticana i Pagliacci”

Dijous 28 de novembre a les 19.30h Sala del Cor del Gran Teatre del Liceu *Activitat gratuïta amb reserva prèvia El proper mes de desembre arriben al Gran Teatre del Liceu els dos títols més representatius del verisme: Cavalleria Rusticana…

Llegir més

Projecció a l’entorn de “Cavalleria Rusticana i Pagliacci”

Dimarts 3 de desembre a les 19.30h Reial Cercle Artístic (com arribar-hi?) *Activitat gratuïta amb reserva prèvia Aquest desembre el grup Verdi d’Amics del Liceu ha preparat una projecció on podrem veure diversos fragments de les millors posades en escena…

Llegir més

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies
Back To Top