skip to Main Content
Cabaret De Clàssics Al Teatre Akadèmia

Cabaret de clàssics al Teatre Akadèmia

L’acollidora sala del Teatre Akadèmia presenta (del 19 de desembre al 17 de gener) un espectacle que busca ‘diversió, contrast i interpel·lació al públic’, en paraules dels artistes. Ells són Uma Ysamat (veu i piano) i Josep Colom (piano).  Els clàssics van al cabaret és el títol d’aquesta proposta que barreja el cabaret, el music-hall o el circ, amb música –entre d’altres– d’Arnold Schönberg, Erik Satie, Claude Debussy o Ígor  Stravinski.  Dirigits per Andrea Segura,  Ysamat i  Colom juguen amb Schönberg a partir de les cançons on el compositor austríac expressa ‘sense complexos el seu aspecte frívol i sarcàstic amb lletres subversives o picants, d’una estilització de música lleugera i un component canalla del seu entorn’. A la manera d’una sessió de cabaret berlinés, les cançons de Schönberg fan de lligam amb les peces dels altres compositors. Espectacle en català. De dimecres a dissabte, 20.30h. Dissabtes, diumenges, 24 i 31 de desembre, 18 h. www.teatreakademia.cat

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies
Back To Top