skip to Main Content
Chicago, Del 19 Al 27 D’abril

Chicago, del 19 al 27 d’abril

La Lyric Opera of Chicago presenta el cicle complet de L’anell del Nibelung de Richard Wagner, sota la prestigiosa batuta de Sir Andrew Davis i una producció signada per David Pountney -que va recollir un gran èxit al Liceu amb l’estrena d’El rei Roger l’any 2009. Entre tots els personatges de la Tetralogia wagneriana, destaquen les veus de Samuel Youn, Christine Goerke, Eric Owens, Brandon Jovanovich i Elisabet Strid, entre molts d’altres.
El viatge inclourà una visita panoràmica de la ciutat que ens permetrà conèixer els llocs més destacats de Chicago, per després endinsar-nos en una visita per la seva arquitectura i específicament sobre Frank Lloyd Wright, un dels mestres de l’arquitectura del segle XX.

A més, completarem aquest viatge amb una visita guiada al museu Art Institute de Chicago, que conté una de les col·leccions més importants d’art de l’època impressionista i post impressionista on veurem obres de: Claude Monet, George Seurat, Vincent Van Gogh, Henri Matisse, Paul Cézanne, René Magritte a més d’altres obres d’artistes americans internacionals de primer ordre com: Andy Warhol, Edward Hopper, Gerhard Richter, Jasper Johns, Jackson Pollock o David Hockney.

Diumenge 19 d’abril
12.45h Sortida prevista del vol amb escala a Frankurt
19.25 – Hora d’arribada prevista a Chicago
Temps lliure

Dilluns 20 d’abril
Matí – Visita panoràmica guiada a la ciutat: Lincoln Park, Washington Park, Grant Park, Civic Opera, Chicago Theater, Cultural Center, Orchestra Hall, Buckingham Fountain, i la zona del Llac Míchigan. Completarem la visita pujant a la Torre Willis.
19.30h – Tetralogia, L’or del Rin

Dimarts 21 d’abril
Matí – Visita guiada al museu Art Institute de Chicago 
18h – Tetralogia, La Valquíria

Dimecres 22 d’abril
Matí – Passejada per la Magnificent Mile i pujada a “The Tilt”, el pis 94 de la de la torre John Hancock Center, que ofereix unes magnífiques vistes de la ciutat. Completarem el matí amb un recorregut en vaixell que ens permetrà veure fins a 40 gratacels i edificis històrics de la ciutat.
Tarda Lliure

Dijous 23 d’abril
Matí lliure
18.00h – Tetralogia, Siegfried

Divendres 24 d’abril
Matí – Visita guiada als edificis de l’arquitecte Frank Lloyd Wright: Casa i estudi (la seva primera llar), Robie House (un dels edificis més importants del s. XX), i la Casa de Bach (construïda l’any 1915).
Tarda lliure

Dissabte 25 d’abril
Matí lliure
17.30h – Tetralogia, El capvespre dels Déus

Diumenge 26 d’abril
15.45h – Sortida prevista del vol amb escala a Munic

Dilluns 27 d’abril
11.00h – Hora d’arribada prevista a Barcelona

 

HOTEL
JW Marriot Chicago 4*
151 W Adams St,
Chicago, IL 60603
Telèfon: +1 20312-660-8200
pàgina web

Preu del viatge
En habitació doble:
En habitació individual:
(inclou: bitllet d’avió, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport, entrades a les òperes en primera categoria, visites culturals anunciades amb guia inclòs, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per a més informació i reserves

captcha

Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

Els camps marcats amb * són obligatoris

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies
Back To Top