skip to Main Content
Chicago, Del 19 Al 27 D’abril

Chicago, del 19 al 27 d’abril

La Lyric Opera of Chicago presenta el cicle complet de L’anell del Nibelung de Richard Wagner, sota la prestigiosa batuta de Sir Andrew Davis i una producció signada per David Pountney -que va recollir un gran èxit al Liceu amb l’estrena d’El rei Roger l’any 2009. Entre tots els personatges de la Tetralogia wagneriana, destaquen les veus de Samuel Youn, Christine Goerke, Eric Owens, Brandon Jovanovich i Elisabet Strid, entre molts d’altres.
El viatge inclourà una visita panoràmica de la ciutat que ens permetrà conèixer els llocs més destacats de Chicago, per després endinsar-nos en una visita per la seva arquitectura i específicament sobre Frank Lloyd Wright, un dels mestres de l’arquitectura del segle XX.

A més, completarem aquest viatge amb una visita guiada al museu Art Institute de Chicago, que conté una de les col·leccions més importants d’art de l’època impressionista i post impressionista on veurem obres de: Claude Monet, George Seurat, Vincent Van Gogh, Henri Matisse, Paul Cézanne, René Magritte a més d’altres obres d’artistes americans internacionals de primer ordre com: Andy Warhol, Edward Hopper, Gerhard Richter, Jasper Johns, Jackson Pollock o David Hockney.

Properament, completarem la informació d’aquest viatge.

Per a més informació i reserves

captcha

Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

Els camps marcats amb * són obligatoris

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies
Back To Top