skip to Main Content
Luisa Miller: Dramatúrgia I Solucions Musicals (Conferència)

Luisa Miller: dramatúrgia i solucions musicals (Conferència)

Dimecres 10 de juliol a les 19.30h
Sala del Cor del Liceu
Activitat gratuïta amb reserva prèvia

El proper mes de juliol torna al Gran Teatre del Liceu Luisa Miller, de Verdi, protagonitzada pels cantants Piotr Beczala i Sondra Radvanovski. Miquel Peralta, professor del conservatori Victòria dels Àngels, ens explicarà tots els detalls d’aquesta òpera de Verdi que tracta d’amor, engany i traïció.

En aquesta conferència, a més de presentar els aspectes essencials de Luisa Miller, aprofitarem per explorar quines són les eines de què disposa Verdi per donar solucions musicals a les situacions teatrals que genera la trama. ¿Per què Verdi tria una solució musical i no una altra en cada moment determinat? Aquesta és la pregunta que mirarem de respondre basant-nos en l’exemple concret de Luisa Miller

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies
Back To Top