skip to Main Content
Gaudeix Dels Vestits De Montserrat Caballé Al Museu De Les Arts Escèniques

Gaudeix dels vestits de Montserrat Caballé al Museu de les Arts Escèniques

Dimecres 11 de novembre a les 11h
Dimecres 11 de novembre a les 17h
Museu de les Arts Escèniques (com arribar-hi?)
*Activitat exclusiva per a Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant
*Activitat amb reserva prèvia. Grup limitat de 10 persones, mascareta  i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.
Preu Amics: 2,5€

El proper novembre, us proposem una visita comentada a la instal·lació que ha organitzat el Museu de les Arts Escèniques a l’Institut del Teatre, on s’exhibiran per primera vegada públicament sis vestits de la soprano Montserrat Caballé, adquirits per la Diputació de Barcelona el 2019.

La mostra vol destacar també la rellevància del disseny de vestuari en la creació del personatge a través d’una mirada específica centrada en el vestuari operístic de la soprano. La visita culminarà amb un recorregut exclusiu per la reserva del museu on podrem gaudir d’una selecció de peces de fons operístic.

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACCEPTAR
Aviso de cookies