Política de cookies

Cookies

Una cookie és un petit fitxer de text que s’emmagatzema en el seu navegador quan visita pràcticament qualsevol pàgina web. La seva utilitat és que la web sigui capaç de recordar la seva visita quan torni a navegar per la pàgina. Les cookies acostumen a emmagatzemar informació de caràcter tècnic, preferències personals, personalització de continguts, estadístiques d’ús, enllaços a xarxes socials, accés a comptes d’usuari, etc. L’objectiu de la cookie és el d’adaptar el contingut de la web al seu perfil i necessitats, sense cookies els serveis oferts per qualsevol pàgina serien més deficients. Si desitja consultar més informació sobre què són les cookies, què emmagatzemen, com eliminar-les, desactivar-les, etc., sisplau consulti aquest enllaç.

Cookies utilitzades en aquesta web

Seguint les directrius de l’Agència Espanyola de Protecció de Dades, procedim a detallar l’ús que aquesta web fa de les cookies amb la finalitat d’informar-lo amb la màxima exactitud possible. Aquesta web utilitza les següents cookies pròpies:

  • Cookies de sessió, per a garantir que els usuaris que escriguin comentaris siguin éssers humans i no aplicacions automatitzades. Així evitem spam.

Desactivació o eliminació de cookies

En qualsevol moment podrà exercir el seu dret a desactivació o eliminació de cookies d’aquesta web. Aquestes operacions es realitzen de diferents maneres segons el navegador que estigui utilitzant. En aquest enllaç podrà accedir a una guia ràpida per als navegadors més populars.

Notes addicionals

  • Ni aquesta web ni els seus representants legals es fan responsables del contingut ni de la veracitat de les polítiques de privacitat que tinguin aquells tercers mencionats en aquesta política de cookies.
  • Els navegadors web són les eines encarregades d’emmagatzemar les cookies i és a través d’aquests que n’ha d’efectuar el seu dret a l’eliminació o desactivació. Ni aquesta web ni els seus representants legals poden garantir la correcta o incorrecta manipulació de les cookies per part dels navegadors.
  • En alguns casos és necessari instalar cookies perquè el navegador no oblidi la seva decisió d’acceptar-les.
  • En el cas de les cookies de Google Analytics, aquesta empresa emmagatzema les cookies a servidors situats a Estats Units i es compromet a no compartir-la amb tercers, excepte en els casos en els quals sigui necessari pel correcte funcionament del sistema, o quan la llei obliga a tal efecte. Segons Google, no guarda la seva direcció IP. Google Inc. és una companyia adherida a l’Acord de Port Segur, que garanteix que totes les dades transferides seran tractades amb un nivell de protecció que compleixi amb la normativa europea. Pot consultar més informació en aquest enllaç. Si desitja informació sobre l’ús que Google fa de les cookies l’adjuntem aquest altre enllaç.