skip to Main Content

30è aniversari del Festival de Peralada

El Festival de Peralada celebra enguany el seu 30è aniversari i prepara una programació molt especial que molt aviat anunciaran públicament. De moment, ja han anat avançant algun dels plats forts de la programació lírica: la producció de Turandot dirigida per Mario Gas protagonitzada per la gran Irene Theorin –que ha triomfat com a Brünnhilde aquestes darreres setmanes al Liceu– i el tenor Roberto Aronica, acompanyats per l’Orquestra del Gran Teatre del Liceu i el Cor Intermezzo. Amics del Liceu prepara la sortida habitual de cap de setmana per assistir a l’estrena d’aquesta Turandot el proper 6 d’agost. El Festival també ha anunciat la presència del tenor americà Bryan Hymel a l’Església del Carme, que donarà un aire molt íntim al recital que oferirà el que s’ha revelat com una de les veus del moment.
La programació completa es coneixerà el proper 15 d’abril. Per deferència del Festival de Peralada, els socis d’Amics del Liceu poden beneficiar-se del 10% de descompte habitual en l’adquisició d’entrades. Els socis interessats han d’enviar la seva sol·licitud per escrit a l’Associació.
Abril 2016

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies