skip to Main Content

“Concierto desorden” el podcast d’òpera de Gonzalo Lahoz

Concierto desorden aplega setmanalment els noms més coneguts del món de la lírica i la música clàssica per parlar, entre molts altres temes, d’òpera, de música… Gonzalo Lahoz, crític, divulgador musical i codirector de la revista Platea Magazine, va engegar aquest podcast el gener de 2022 com a projecte personal. Gairebé dos anys després ha entrevistat figures com Josep Pons, Celso Albelo, Xabier Anduaga, Raquel García-Tomás, Ruth Iniesta, entre molt d’altres, i ha comptat amb la col·laboració d’entitats musicals com el mateix Liceu, el Teatro Real, l’ABAO, el Teatro de la Maestranza o el CNDM.

Amb motiu de l’estrena de Turandot en la posada en escena que va inaugurar el nou Liceu l’any 1999, Amics del Liceu s’ha volgut unir a aquest projecte i ha patrocinat el podcast en què Gonzalo Lahoz entrevista Núria Espert, directora d’escena de la producció original, i Bárbara Lluch, encarregada de la reposició que estem veient actualment a l’escenari del Liceu. Ambdues, àvia i néta, parlen de la seva experiència al capdavant d’aquest títol de Puccini.

Marc Balcells, vicepresident d’Amics del Liceu, entrevista per aquest butlletí Gonzalo Lahoz per donar a conèixer aquest i d’altres capítols de Concierto desorden en els quals fa mostra de la seva habilitat per conèixer a fons els protagonistes del panorama operístic actual. Podeu accedir al podcast Concierto desorden fent clic aquí.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies