skip to Main Content

Homenatge a Montserrat Caballé

Dissabte 17 de novembre a les 13h
Catedral de Barcelona i Gran Teatre del Liceu

El respons estarà presidit pel cardenal Joan Josep Omella, arquebisbe de Barcelona i comptarà amb la interpretació del Rèquiem de Verdi per part de l’Orquestra i el Cor del Liceu dirigits per Josep Pons, i les veus d’Ainhoa Arteta, Anna Larsson, Nikolai Schukoff i Alexander Vinogradov

Les persones que vulguin seguir la cerimònia des de la Catedral hauran d’adquirir prèviament i de forma gratuïta una entrada a través de la web (al següent enllaç) o les taquilles del Liceu a partir del 12 de novembre a les 10h fins a exhaurir localitats.

Televisió Espanyola retransmetrà l’acte a nivell estatal per La2 i facilitarà el senyal al Liceu, que obrirà les seves portes, amb la intenció de compartir amb la ciutadania el comiat a una de les millors sopranos de tots els temps el mateix dissabte 17 de novembre. Per accedir al Teatre també serà imprescindible comptar amb una reserva prèvia gratuïta a través del mateix procediment i horari que les reserves per accedir a la Catedral.

Els dos actes tindran un aforament limitat i per accedir-hi serà indispensable mostrar l’entrada. Aquells que ho desitgin podran seguir la retransmissió en directe a través de La2 des de les seves llars.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies