skip to Main Content

“La gata perduda” guanya el Premi Max de les Arts Escèniques

L’octubre de 2022 el Gran Teatre del Liceu va acollir l’estrena mundial de La gata perduda, amb música d’Arnau Tordera i llibret de Victoria Szpunberg. Es tracta d’un espectacle de nova creació emmarcat dins el LiceuApropa, el projecte social del Gran Teatre del Liceu. Una òpera comunitària coliderada pel Teatre i entitats, organitzacions i col·lectius del Raval que va comptar amb la participació activa de nou-cents habitants i setanta associacions i organitzacions del barri.

Recentment, aquest espectacle ha estat guardonat amb el Premi Max de les Arts Escèniques, un reconeixement a un esforç col·lectiu global de quatre anys per donar vida a aquest projecte, símbol de com l’òpera pot ser una forma d’expressió per a la nostra societat, i també una forma de connexió dels ciutadans amb les seves institucions culturals, camí d’integració per donar veu a la diversitat i de desenvolupament de les persones. Des d’Amics del Liceu volem felicitar la direcció general i artística del Gran Teatre del Liceu per haver fet possible aquesta iniciativa que esperem que tingui continuïtat en el temps.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies