skip to Main Content

Life Victoria 2014

FESTIVAL DE LIED EN HOMENATGE A VICTÒRIA DE LOS ÁNGELES

El festival de Lied que organitza la Fundació Victoria de los Ángeles i 3C Media Cultura és un dels esdeveniments artístics de la tardor a Barcelona i, en la segona edició, estrena espai. L’antic Hospital de Sant Pau –el recentment rehabilitat recinte modernista de Domènech i Montaner– acollirà, del 3 al 11 d’octubre, els concerts del festival amb grans veus internacionals al programa. La vessant acadèmica es desenvoluparà a l’ESMUC. I a tots dos escenaris hi haurà un denominador comú: l’impuls als joves artistes. Tres línies –trespotes, com li agrada dir al director artístic del festival, el baríton Enric Martínez-Castignani– que suporten una iniciativa transversal on les noves tecnologies i la recerca de nous públics es donen la mà. Roman Trekkel (Ulrich Eisenlohr, piano); Marta Almajano (Dani Espasa, clavicèmbal); Nancy Fabiola Herrera (Rubén Fernández Aguirre, piano) i Adrian Thompson (Ian Burnside, piano) tindran com a teloners nous valors, joves artistes que el festival convida a descobrir.

El públic de proximitat és, també, un dels objectius del LIFE VICTORIA 2014 que llença la modalitat d’un concert a l’hora del vermut –diumenge 5 d’octubre, a les 12 del migdia– amb l’aperitiu inclòs en el preu de l’entrada. L’assistència a les classes magistrals, com a oient, i a les conferències, és gratuïta. El tenor britànic Adrian Thompson parlarà sobre Britten, el meu amic, i el professor Miquel Peralta sobre Victòria dels Àngels: diàleg amb les muses. També hi ha debats i concerts gratuïts (cal inscriure’s al web). Amb l’entrada hi ha inclosa la visita al recinte de Sant Pau.
En paraules del organitzadors, el Lied Festival Victoria de los Ángeles ret homenatge a la soprano barcelonina combinant tres de les facetes que la van definir: l’amor al Lied, l’excel·lència i l’impuls a nous talents.
Els socis d’Amics del Liceu poden beneficiar-se d’un 15% de descompte en l’adquisició d’entrades per al festival.
Per a més informació i compra d’entrades: www.lifevictoria.com (a l’hora de comprar les localitats, caldrà seleccionar el “descompte LICEU”)

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies