skip to Main Content

MILÀ de l’11 al 14 de desembre

Aprofitant l’estrena de la temporada del Teatro alla Scala de Milà, els proposem una sortida de cap de setmana, del 12 al 14 de desembre, amb un programa que comptarà amb la presència del director musical actual de La Scala, Daniel Barenboim i que inclourà: un concert de sonates de Franz Schubert i, l’endemà, Fidelio –única òpera de Beethoven, molt poc representada als escenaris d’arreu del món– en una producció signada per la directora d’escena Deborah Warner –que actualment triomfa arreu del món– i un planter de cantants de primeríssima línia del repertori germànic: el baríton Peter Mattei, el baix-baríton Falk Struckmann, el tenor Klaus Florian Vogt i la soprano Anja Kampe, que la temporada passada recolliren grans elogis a La Valquíria del Liceu.

Completarem el cap de setmana amb la visita guiada a una de les obres d’art més excepcionals i emblemàtiques de tots els temps, el Sant Sopar –Il Cenacolo– de Leonardo da Vinci, pintat a finals del segle XV sobre el mur del refectori de Santa Maria delle Grazie, fruit d’un encàrrec del duc de la ciutat Ludovico Sforza. Els socis interessats en la visita cal que ho especifiquin en el moment de fer la reserva.

Programa del viatge

Divendres 12 de desembre a les 20h
Concert Schubert
Piano: Daniel Barenmboim
Programa: Sonata en Mi bemoll major D568; Sonata en La menor D784; Sonata en Re major D850

Dissabte 13 de desembre a les 20h
Fidelio de L. van Beethoven
Direcció musical: Daniel Barenboim
Direcció escènica: Deborah Warner
Intèrprets: Petter Mattei, Anja Kampe, Falk Struckmann, Klaus Florian Vogt, Mojca Erdmann, Kwangchul Youn, Florian Hoffmann
Orquestra i Cor de La Scala de Milà

Preu del viatge
En habitació doble: 1.230€
En habitació individual: 1.480€
(el preu inclou: avió, allotjament i esmorzar, entrades a l’òpera i al concert, trasllats aerport-hotel-aerport, assegurança durant el viatge, dossier i acompanyant)

Hotel
Starhotels Rosa Grand****

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies