skip to Main Content

OBERTURA, la nova revista del Liceu

La nova direcció del Liceu ha apostat per la renovació i l’acostament a un públic més divers, i una de les intervencions que ja ha arribat a casa dels abonats és la nova revista bimensual Obertura. En lloc del full informatiuque es rebia abans de l’inici de cada esdeveniment i que recollia poc més que una síntesi de l’òpera en qüestió, les dades tècniques i una entrevista, ara s’ha volgut donar informació més substancial a l’abonat. Parlem d’entrevistes convencionals i reportatjades, breus comentaris de les òperes amb la pertinent informació tècnica, algun reportatge de fons i informació d’altres espectacles, sense oblidar els que són per als més petits. Amb una estètica atractiva, que manté el vermell, el blanc i el negre i afegeix el gris, la revista es converteix en una carta de presentació molt visual, amb fotografies de qualitat i un disseny modern. L’edició es fa en català-castellà-anglès: els dos primers idiomes es distingeixen per la tipografia de lletra, i la versió anglesa apareix al final de la revista. En aquest primer número s’ha volgut fer referència al quinzè aniversari del nou Liceu i hi trobem una entrevista a la nova directora artística, Christina Scheppelmann. Es comenten, també, novetats com la nova ubicació de les taquilles, el “seient secret”i l’accessibilitat a persones sordes. El públic no abonat pot adquirir la nova revista a la taquilla a un preu de 5€.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies