skip to Main Content

Sabies que el Liceu estrena plataforma digital?

El passat novembre, el Gran Teatre del Liceu va posar en marxa Liceu+, un nou i ambiciós projecte que inicia ara una primera fase que visibilitzarà els continguts audiovisuals de la casa de manera ordenada, funcional i atractiva. L’objectiu principal és proporcionar contingut obert a tothom que contribueixi a fer més accessible l’òpera i complementi  l’experiència de l’òpera en viu a través de continguts específics sobre espectacles de la temporada artística, entrevistes en profunditat, podcasts, projectes socials i educatius, entre d’altres.

Des del 13 de gener de 2022 i durant un mes, el Liceu posa a disposició de manera gratuïta per aquells usuaris registrats a la seva plataforma audiovisual Liceu+ les emblemàtiques produccions de Núria Espert (1999) i Franc Aleu (2019) del Turandot de Puccini.

El material audiovisual estarà disponible en tres subtítols:  català, castellà i anglès.

En el marc del 175è aniversari, la plataforma també és un espai per recordar moments únics i històrics del Teatre. Gradualment, el Teatre anirà obrint al públic materials que escriuen la història dels 175 anys del Gran Teatre.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies