skip to Main Content

Taula rodona sobre Pau Casals i l’exili

La Fundació Gran Teatre del Liceu i el Memorial Democràtic han organitzat un homenatge a Pau Casals el proper dijous 27 de novembre a la Sala del Cor del Gran Teatre del Liceu, coincidint amb el concert de la Novena Simfonia de Beethoven.
L’acte consistirà en la taula rodona “Pau Casals i l’exili” presentada i moderada per Joaquim Molins, president de la Fundació del Gran Teatre del Liceu. Hi intervindran Jordi Palou-Loverdos, director del Memorial Democràtic; Joaquin Nieto, director de l’oficina de l’Organització Internacional del Treball (OIT) a Espanya; Núria Ballester, directora de la Vil·la Museu Pau Casals, i Macià Alavedra, que va conviure amb el músic català a França.
Posteriorment, a la Sala Gran, l’Orquestra i el Cor del Gran Teatre del Liceu i el Cor de la Polifònica de Puig-reig interpretaran la Novena Simfonia de Beethoven.

Taula rodona, dijous 27 de novembre a les 18h a la Sala del Cor del Liceu,
activitat gratuïta amb aforament limitat (entrada per La Rambla, 51-59).
Cal reservar amb antelació (correu-e memorialdemocratic@gencat.cat o telèfon 936 347 363, de 9 h a 14 h)

Concert, dijous 27 i divendres 28 de novembre a les 20h al Gran Teatre del Liceu,
les localitats es poden adquirir a: www.liceubarcelona.cat

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies