skip to Main Content

Visita guiada a l’exposició “Músiques a l’antiguitat”

Dijous 15 de març a les 18.00h 
Caixa Forum Barcelona
Avgda Francesc Ferrer i Guàrdia 6-8

L’Obra Social “La Caixa”, juntament amb el Musée du Louvre, ens presenta la primera exposició dedicada a la música en les grans civilitzacions antigues, de l’Orient a Roma, passant per Egipte i Grècia. Aquesta mostra explora les diferents funcions de la música a l’antiguitat, i fa també un recull de l’evolució en l’expansió geogràfica dels instruments musicals des del seu origen. La música a l’antiguitat s’il·lustra a la mostra amb la presència de quatre-centes obres de gran diversitat i origen: el Museu Arqueològic Nacional d’Atenes, el Metropolitan Museum of Art de Nova York, entre d’altres, així com també amb l’exposició d’instruments antics, que ens permeten observar-ne la seva evolució.

Contacta amb l’Associació per reservar plaça en aquesta activitat
Preu: 3€

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies