skip to Main Content

55a Edició del Concurs de cant Francesc Viñas

El proper mes de gener comença la 55a edició del Concurs Internacional de Cant Francesc Viñas, en el qual hi participen habitualment més de 500 cantants provinents d’una seixantena de països. El proper dissabte dia 13 se celebrarà la inauguració del Concurs al Saló de Cent de l’Ajuntament de Barcelona, amb el pregó a càrrec del director d’escena Giancarlo del Monaco i el recital posterior de la soprano Fiorenza Cedolins, acompanyada al piano per Marco Evangelisti. Els dies 14 i 15 tindran lloc les proves eliminatòries, i els dies 16 i 17, les semifinals al Conservatori del Liceu. El divendres 19, al Gran Teatre del Liceu, se celebrarà la Prova Final després de la qual es comunicarà el veredicte del Jurat i el diumenge 21, el gran concert de guanyadors amb el previ repartiment de premis. Abans, però, el dissabte 22 tindrà lloc la tradicional trobada Una tarda amb… que enguany comptarà amb la presència del baríton Joan Pons i el tenor Neil Shicoff.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies