skip to Main Content

Amics de l’òpera de Sarrià

El passat mes de desembre va néixer Amics de l’Òpera de Sarrià, una associació sense ànim de lucre que vol difondre l’òpera i altres aspectes de la cultura amb el seu epicentre al recentment rehabilitat Teatre de Sarrià.
L’Associació dotarà el teatre d’una temporada estable d’òpera de cambra amb la voluntat de sumar una oferta nova i complementària en el panorama musical català.
Els artífexs del projecte són els tenors Raúl Giménez, director artístic, i Marc Sala, director executiu; Assunto Nese, director de Concertante Barcelona; i Montserrat Morera, presidenta del Teatre de Sarrià. Les entitats col·laboradores són el Festival Rossini in Wildbad, la Casa Orlandai, la Biblioteca Clarà i Amics del Liceu. Amb aquesta col·laboració, l’òpera de petit format prendrà vida de forma professional.
La gala inaugural tingué lloc el passat 31 de gener. La temporada començarà els propers 21 i 22 de febrer amb L’occasione fa il ladro, de Rossini, Le cinesi, de M. García, i La serva padrona, de G. B. Pergolesi. A més, es complementarà amb altres activitats pedagògiques.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies