skip to Main Content

Aquest juliol, no et perdis el festival “Òpera amb Gràcia!

Del 4 al 25 de juliol
Festival Òpera amb Gràcia
Oratori de Sant Felip Neri de Gràcia (com arribar-hi?)
*Descompte especial per als Amics del Liceu

Aquest mes de juliol tindrà lloc la primera edició del festival Òpera amb Gràcia, un festival que té com a objectiu acostar l’òpera al públic general, i especialment al públic jove. Tota la programació gira entorn del món de la lírica amb concerts, i un espectacle de nova creació.

La iniciativa és del mestre Guerassim Voronkov i Krieger Management amb la col·laboració del l’Associació d’Amics de Mozart, l’Oratori Sant Felip Neri de Gràcia i l’Ajuntament de Barcelona.

Els Amics del Liceu, comptem amb un descompte especial per als següents espectacles del Festival:

Diumenge 4 de juliol
Concert inaugural a l’entorn a les figures de Mozart, Puccini i Donizetti, on el tenor Facundo Muñoz i la mezzosoprano Kimiyo Nakako compartiran escenari amb alumnes recent graduats del Conservatori del Liceu.
Cliqueu aquí per adquirir les vostres entrades

Dissabte 10 de juliol
Es representarà la Bohème de Puccini en versió concert, amb la col·laboració del cor de nens de l’Orfeó Badaloní, i el cor del festival Òpera amb Gràcia.
Cliqueu aquí per adquirir les vostres entrades

Dissabte 17 de juliol
Es presenta l’espectacle de nova creació Les dones de Mozart, un viatge a través de les figures femenines de les grans òperes del compositor interpretat per la pianista Olga Kobekina, l’actriu i directora d’escena Maria Voronkova i la soprano Romina Krieger.
Cliqueu aquí per adquirir les vostres entrades

Diumenge 25 de juliol
S’estrena l’òpera Don Pasquale en versió semi-escenificada amb un petit conjunt instrumental protagonitzada per la soprano Mireia Dolç, el tenor Jorge Juan Morata i els baritons Juan Carlos Esteve i Joan García Gomà.
Cliqueu aquí per adquirir les vostres entrades

Que gaudiu de l’espectacle!

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies