skip to Main Content

BADEN-BADEN de l’11 al 15 d’abril

Amics del Liceu proposa un viatge per assistir al prestigiós Festival de Baden-Baden que ofereix sempre una programació eclèctica que combina títols de repertori amb altres de més infreqüents als escenaris d’arreu del món però sempre amb veus, orquestres i directors de primera línia en l’àmbit operístic internacional. Començarem per Manon Lescaut de Puccini, protagonitzada per l’excel·lent Eva-Maria Westbroek acompanyada pel tenor Massimo Giordano sota la cèlebre batuta de Sir Simon Rattle al capdavant de la Filharmònica de Berlín i la direcció d’escena de Richard Eyre. Continuarem amb una proposta ben especial: la Passió segons Sant Joan de Johannes Sebastian Bach en una versió semiescenificada a càrrec del gran Peter Sellars i amb direcció musical del mateix Rattle. Ambdós ja havien treballat conjuntament en la presentació de la Passió segons Sant Mateu que va recollir un enorme èxit de crítica i de públic. Ara tornen a unir el seu talent en aquesta Passió segons Sant Joan interpretada per les veus magnífiques de Mark Padmore, Roderick Williams, Camilla Tilling i Aleksandra Kurzak. Finalment, assistirem al 5è concert per a piano de Beethoven a càrrec del llegendari pianista Yefim Bronfman acompanyant per la Filharmònica de Berlín dirigits per la batuta del gran Zubin Mehta.

Programa del viatge

Dissabte 12 d’abril a les 18.00h
Festspielhaus Baden-Baden
Manon Lescaut de G. Puccini
Direcció musical: Sir Simon Rattle
Direcció d’escena: Richard Eyre
Intèrprets: Eva-Maria Westbroek, Massimo Giordano, Magdalena Kozená, Lester Lynch, entre d’altres

Diumenge 13 d’abril a les 18.00h
Festspielhaus Baden-Baden
La Passió segons Sant Joan de J. S.Bach
Direcció musical: Sir Simon Rattle
Direcció d’escena: Peter Sellars
Intèrprets: Mark Padmore, Roderick Williams, Camilla Tilling, Madgalena Kozená, entre d’altres

Dilluns 14 d’abril a les 18.00h
Festspielhaus Baden-Baden
Concert
Direcció musical: Zubin Mehta
Piano: Yefin Bronfman
Programa: Sis peces per a orquestra d’A. Webern, Concert per a piano núm. 5 de L. v. Beethoven, Ein heldenleben de R. Strauss

Preu del viatge
En habitació doble: 1.980€
En habitació individual: 2.280€

Hotel
Hotel Radisson Blu Badischer Hof

 

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies