skip to Main Content

BAYREUTH I BREGENZ del 18 al 23 d’agost

Després de deu anys sense poder aconseguir entrades per al Festival de Bayreuth, enguany la Junta ha considerat oportú que l’Associació es fes sòcia dels Amics del Festival per tal de tenir més oportunitats d’aconseguir-ne. L’esforç econòmic que ha realitzat l’Associació ha donat el seu fruit i aquest estiu els Amics del Liceu podrem assistir novament al Festival i anar a una representació de Der fliegende Holländer. La producció, estrenada l’any 2012, és de Jan Philippe Gloger i la direcció musical anirà a càrrec d’Axel Kober.
El viatge es complementarà amb l’assistència al Festival de Bregenz, un dels més coneguts i especials en aquesta regió, que se celebra a la vora del llac Constanza i té situat l’escenari sobre l’aigua. Assistirem a la representació de Turandot en una producció signada per Marco Arturo Marelli i amb direcció musical del mestre Paolo Carignani –ambdós, presents la temporada passada al Liceu amb La sonnambula i Tosca, respectivament. L’endemà, podrem gaudir d’una representació de Così fan tutte a càrrec dels cantants de l’Opera Studio creat recentment dins el Festival, la majoria dels quals provenen de l’Opera Studio de la Staatsoper de Berlín. Una funció especial a càrrec de cantants joves que però amb una carrera prometedora al davant.

Com que disposem d’un nombre molt reduït d’entrades (catorze) per a la funció de Der fliegende Holländer de Bayreuth i preveiem que els nombre de sol·licituds serà superior, realitzarem un sorteig de les places disponibles. Per participar en el sorteig, cal ser soci d’Amics del Liceu. A l’hora d’enviar la sol·licitud preguem que indiquin si hi volen anar acompanyats d’un altre soci. Només els socis protectors o benefactors podran portar un acompanyant que no sigui soci. Les inscripcions es podran presentar per correu electrònic fins al 24 d’abril (inclòs). El resultat del sorteig es comunicarà a partir del dimarts 28 d’abril.

Programa del viatge

Dimecres 19 d’agost a les 18.00h – Bayreuther Festspielhaus
Der fliegende Höllander de Richard Wagner
Direcció musical: Axel Kober
Direcció escènica: Jan Philipp Gloger
Intèrprets: per determinar

Divendres 21 d’agost a les 21.00h – Seebhüne
Turandot de Giacomo Puccini
Direcció musical: Paolo Carignani
Direcció escènica: Marco Arturo Marelli
Intèrprets: per determir

Dissabte 22 d’agost a les 21.45h – Theatre am Kornmarkt 
Così fan tutte de Wolfgang Amadeus Mozart
Direcció musical: Halmut Keil
Direcció escènica: Jörg Lichtenstein
Intèrperts: Kelebogile Pearl Besong, Annika Schicht, Maximilian Krummen, Stephen Chambers

Preu del viatge

En habitació doble: 2.600€ per persona
En habitació individual: 3.100€ per persona
(inclou: avió, trasllats en autocar, allotjament i esmorzar, entrades a les òperes, visita i dinar a Bayreuth, excursió a Bregenz i la muntanya Pfander, excurió a les catarates del Rhin, dossier de viatge, acompanyant i assegurança)

Hotel

Hotel Residenzschloss Bamberg****
Hotel Bayersicher Hof Lindau

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies