skip to Main Content

AIX-EN-PROVENCE i ORANGE de l’11 al 15 de juliol de 2015

Amics del Liceu organitza un viatge al sud de França per assistir a dos dels festivals lírics d’estiu de més prestigi europeu: el Festival d’Aix-en- Provence i les Chóregies d’Orange, durant els quals podrem assistir a l’estrena de tres noves produccions. El rapte en el serrall de Mozart obrirà el programa, protagonitzat per la soprano de coloratura canadenca Jane Archibald, sota la direcció musical i escènica de dos grans noms del panorama internacional, Jérémie Rhorer i Martin Kušej, respectivament. A continuació, la història d’amor d’Alcina, que Händel va compondre basant-se en el poema Orlando furioso de Ludovico Ariosto, amb dos protagonistes de luxe per a l’ocasió: la soprano Patricia Petibon –a qui hem pogut escoltar al Liceu com a Lulu o com a Giunia a Lucio Silla– i el contratenor Philipe Jaroussky –que oferirà un recital el proper 25 de març– en una producció signada per la cèlebre Katie Mitchell.
Finalment, tancarem el viatge de forma magistral a l’escenari del teatre romà d’Orange, on podrem veure una nova producció de Carmen signada per Louis Désiré i  protagonitzada pel tenor del moment, Jonas Kaufmann, amb un gran domini del rol de Don José. L’acompanyarà un ventall de veus estel·lars: la mezzosoprano Kate Aldrich, que farà el seu debut al festival, la soprano Inva Mula i el baix-baríton Kyle Ketelsen.

Programa del viatge

Dissabte 11 de juliol a les 21.30h – Théâtre de l’Archevêché
El rapte en el serrall de Wolfgang Amadeus Mozart
Direcció musical: Jérémie Rhorer
Direcció escènica: Martin Kusej
Intèrprets: Jane Archibald, Tobias Moretti, Rachele Gilmore, Daniel Behle, David Portillo, Albert Pesendorfer

Diumenge 12 de juliol a les 19h – Grand Théâtre de Provence
Alcina de Georg Friedrich Händel
Direcció musical: Andrea Marcon
Direcció escènica: Katie Mitchell
Intèrprets: Patricia Petibon, Philippe Jaroussky, Anna Prohaska, Katarina Bradic, Anthony Gregory, Krzysztof Baczyk

Dimarts 14 de a les 21.45h – Théâtre Antique National d’Orange
Carmen de Georges Bizet
Direcció musical: Mikko Franck
Direcció escènica: Louis Désiré
Intèrperts: Jonas Kaufmann, Kate Aldrich, Inva Mula, Kyle Ketelsen, Jean Teitgen, Hélène Guillmette, Marie Karall, Olivier Grand, Armando Noguera

Preu del viatge

En habitació doble: 2.180€ per persona
En habitació individual: 2.700€ per persona
(inclou: avió, trasllats aeroport-hotel-aeroport i a Orange, allotjament i esmorzar, entrades a les òperes, dossier de viatge, acompanyant i assegurança)

Hotel
Hotel Renaissance Aix-en-Provence****

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]

   

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies