skip to Main Content

Berlín, del 10 al 15 d’octubre

Aquesta tardor, l’Associació ha preparat un viatge de cinc dies a Berlín on podrem gaudir de l’àmplia oferta cultural que ofereix la capital alemanya. La proposta musical inclou: a la renovada Staatsoper Unter den Linden, Medea (de L. Cherubini), protagonitzada per la gran Sonya Yoncheva, sota la batuta de Daniel Barenboim; i Die Frau ohne Schatten (de R. Strauss), amb un repartiment encapçalat per Camilla Nylund –que va triomfar al Liceu l’any 2012 com a protagonista de Rusalka– i amb direcció musical de la reconeguda Simone Young, actualment una de les poques dones al capdavant del podi d’una orquestra.

La inauguració de la nova sala de concerts Pierre Boulez Saal, pensada pel mestre Barenboim i dissenyada per l’arquitecte Frank Gehry i que ofereix una gran proximitat entre intèrprets i públic, ens permetrà gaudir d’un concert amb peces de Franz Schubert, Hugo Wolf i Claude Debussy, entre d’altres, amb el mateix Barenboim al piano i el baríton Michael Volle. Finalment, la Berliner Philharmoniker oferirà un concert dirigit pel mestre txec Jakub Hrůša amb obres del repertori del seu país natal i que pot servir d’introducció a la Kàtia Kabànova que veurem al Liceu el proper mes de novembre. Dins el programa oferirem, com a funció opcional, l’òpera bufa Bluebeard de J. Offenbach a la Komische Oper.

*Tenim previst completar el viatge amb dues visites culturals al Parlament (Bundestag) i al museu Pergamon.

Dimecres 10 d’octubre
11.35h – Hora de sortida prevista del vol amb destí Berlín

14.15h – Hora d’arribada prevista a Berlín
19.30h – Concert Boulez Ensemble XV (Sala Pierre Boulez)
Direcció musical: Jörg Widmann
Piano: Daniel Barenboim
Baríton: Michael Volle

Dijous 11 d’octubre
10.30h – Visita guiada al museu Pergamon

19.30h Bluebeard (J.Offenbach) (Komische Oper, opcional)
Direcció musical: Stefan Soltesz
Direcció escènica: Stefan Herheim
Intèrprets: Wolfgang Ablinger-Sperrhacke, Peter Renz, Christiane Oertel

Divendres 12 d’octubre
19.30h – Medea (L.Cherubini) (Staatsoper Unter den Linden) 
Direcció musical: Daniel Barenboim
Direcció escènica: Andrea Breth
Intèrprets: Sonya Yoncheva, Charles Castronovo

Dissabte 13 d’octubre
09.30h – Visita a la cúpula del Parlament (Bundestag)
19.00h – Concert de la Berliner Philharmoniker
Direcció musical: Jakub Hrůša
Violí: Frank Peter Zimmermann

Diumenge 14 d’octubre
18.00h – Die Frau ohne Schatten (R.Strauss) (Staatsoper Unter den Linden)  
Direcció musical: Simone Young
Direcció escènica: Claus Guth
Intèrprets: Simon O’neill i Camilla Nylund.

Dilluns 15 d’octubre
15.00h – Hora de sortida prevista del vol amb destí a Barcelona

17.30h – Hora d’arribada prevista a Barcelona

Preu del viatge
En habitació doble: 1.985€

En habitació individual: 2.520€
(bitllet d’avió, trasllats aeroport-hotel-aeroport, trasllat a la Berliner Philharmoniker, allotjament i esmorzar, entrades de primera categoria per a dues òperes i dos concerts, visites culturals: Pergamon museum i Bunderstag, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu.)

Hotel:
Hotel Westin Grand Berlin ****
Friedrichstrasse 158-164, Berlin, 10117
+49 30 2027 0 – Enllaç pàgina web

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies