skip to Main Content

Berlín, del 8 al 15 de novembre

El proper mes de novembre, els Amics del Liceu us proposem gaudir de l’obra més completa de Richard Wagner: la Tetralogia, que tindrà lloc a la Deutsche Oper de Berlín. En aquesta ocasió, el cicle estarà dirigit per Sir Donald Runnicles i amb una producció d’Stefan Herheim i interpretat per cantants de gran prestigi internacional com Nina Stemme (Brunilda), Brandon Jovanovich (Siegmund) o Simon O’Neill (Siegfried).

A més, aprofitarem l’àmplia vida cultural que la ciutat ens ofererix per completar el nostre viatge amb visites a diferents museus com la Gemäldegalerie, on podrem gaudir d’obres d’artistes tant importants com Caravaggio, Vermeer, Rembrandt o Dürer. També visitarem el Neues Museum, un museu que presenta grans tresors arqueològics com el bust de la reina Nefertiti.

Finalment, completarem el nostre viatge amb dues sortides opcionals: una visita panoràmica comentada en català a la ciutat de Berlín, on descobrirem els punts més importants: Potsdamer Platz, Memorial de l’Holocaust, porta de Brandemburg, East side Gallery, passeig Unter den Linden etc. També us proposem una sortida d’un dia per visitar la ciutat de Potsdam, on farem una visita comentada en català que inclou el Palau de Sanssouci i un dinar de grup.

Dilluns 8 de novembre
11.40h – Sortida del vol amb destinació Berlín
14.20h –  Hora d’arribada prevista a l’aeroport de Berlín i trasllat en autocar a l’hotel.
Tarda lliure

Dimarts 9 de novembre
10.30h – Visita panoràmica a la ciutat de Berlín (opcional)*
19.30h – L’or del Rin a la Deutsche Oper

Dimecres 10 de novembre
10.30h –  Visita comentada a al museu Gemäldegalerie,(inclòs en el preu del viatge)
17.00h – La Valquíria a la Deutsche Oper

Dijous 11 de novembre 
19.00h – Hippolyte et Aricie  de Rameau a la Staatsoper Unter den Linden (òpera opcional)*

Divendres 12 de novembre
10.30h –  Visita comentada al museu Neues Museum  (inclòs en el preu del viatge)
17.00h – Siegfried a la Deutsche Oper

Dissabte 13 de novembre
Sortida d’un dia en autocar a Potsdam amb visita comentada a la ciutat, Palau Sanssouci i dinar de grup (opcional)*

Diumenge 14 de novembre
Matí lliure
16.00h–El capvespre dels deus a la Deutsche Oper

Dilluns 15 de novembre
15.00h – Hora de sortida prevista del vol amb destí a Barcelona
17.35h – Hora d’arribada prevista a l’aeroport de Barcelona

Hotel
The Westin Grand Berlin ****
FriedrichStrasse, 158-164.
10117 Berlín.
Pàgina web

Preu del viatge

En habitació doble: 2.750€ / persona
En habitació individual: 3.150€
(inclou: vol d’anada i tornada, trasllat en autocar fins a l’hotel, allotjament, esmorzar, entrades a les 4 òperes en primera categoria, visites comentades a la Gemäldegalerie i al NeuesvMuseum, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

*La visita panoràmica a la ciutat de Berlín i la visita a la ciutat de Potsdam són opcionals  i es paguen a part del viatge. L’òpera Hippolyte et Aricie també és opcional i no està inclosa en el preu del viatge. Properament enviarem informació més detallada. Tots els horaris es reconfirmaran uns dies abans del viatge

Covid-19: durant tot el viatge es respectaran les recomanacions de seguretat i protecció prescrites per les autoritats sanitàries

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies