skip to Main Content

Festival Verdi de Parma, del 6 a l’11 d’octubre

El proper mes d’octubre, els Amics del Liceu us proposem gaudir del Festival Verdi, que tindrà lloc aquesta tardor al Teatro Regio de Parma. Durant el nostre viatge, gaudirem de quatre espectacles de format diferent: el recital In salotto con Verdi, protagonitzat per la soprano Lisette Oropesa, que interpretarà àries no només de Verdi, sinó d’altres compositors com Rossini, Bellini o Donizetti,  els títols de repertori verdià Un ballo in maschera, i Simon Boccanegra (aquest últim en versió concert) i la Gala Verdiano, protagonitzada per la soprano Eleonora Buratto, que interpretarà fragments de diferents títols verdians com Aida, Rigoletto o Don Carlo.

A més, completarem el nostre viatge endinsant-nos en la figura del compositor Giuseppe Verdi, amb un seguit de visites culturals que inclouran els espais més emblemàtics de la vida del compositor: Villa Verdi, l’espai de residència habitual del compositor, transformat a l’actualitat en museu i situada en un entorn excepcional als afores de Busetto, la casa natal del compositor, situada a Le Roncole (Busetto) i el Teatro Verdi (situat a Busetto).

També farem una visita comentada a la ciutat de Parma, on veurem el Teatro Farnese i el complex monumental de La Pilotta, i una sortida en autocar a la ciutat de Màntua on visitarem el Palazzo Te. Es tracta d’un important palau originari del s.XVI que el marquès i duc de Màntua, Federico Gonzaga, va encarregar a l’arquitecte Giulio Romano (deixeble de Raffaello) com a espai d’esbarjo de la família Gonzaga. Aquesta construcció ha esdevingut un edifici de gran importància història, on destaquen especialment els frescos de les estances, realitzats pel mateix Giulio Romano, i que han esdevingut un dels exemples més representatius del manierisme italià.

Dimecres 6 d’octubre  
12.20h – Sortida del vol amb destinació Milà (Linate)
14.00h –  Hora d’arribada prevista a l’aeroport de Milà i trasllat en autocar a l’hotel.
Tarda lliure

Dijous 7 d’octubre
10.00h – Visita comentada a la ciutat de Màntua, on veurem el centre històric i visitarem també el Palazzo Te. (opcional)*
20.00h – In salotto con Verdi (recital de la soprano Lisette Oropesa) al Teatro Regio di Parma

Divendres 8 d’octubre
9.00h –  Visita temàtica a l’entorn de figura de Giuseppe Verdi. Visitarem la la casa natal del compositor, situada a Le Roncole, Villa Verdi, l’espai de residència habitual del compositor i el Teatro Verdi. situat a Busetto. (opcional)*
20.00 – Un ballo in maschera  al Teatro Regio di Parma

Dissabte 9 d’octubre
10.00h – Visita comentada a  Parma, on veurem elTeatro Farnese i el complex monumental deLa Pilotta (opcional)*
20.00 –  Simon Boccanegra (versió concert) al Teatro Regio di Parma

Diumenge 10 d’octubre
Mati Lliure
20.00h – Gala Verdiano (amb la soprano Eleonora Buratto)  al Teatro Regio di Parma

Dilluns 11 d’octubre
14.45h – Hora de sortida prevista del vol amb destí a Barcelona
16.25h – Hora d’arribada prevista a l’aeroport de Barcelona

Hotel
Novotel Parma Centro****
 Via Trento, 9
43122 Parma, Itàlia
Pàgina web

Preu del viatge

En habitació doble: 1.650€ / persona
En habitació individual: 1.950€
(inclou: vol d’anada i tornada, trasllat en autocar fins a l’hotel, allotjament, esmorzar, entrades als 4 espectacles en primera categoria, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

*Les visites a Màntua, Parma i Verdi son opcionals  i es paguen a part del viatge. Properament enviarem informació més detallada. Tots els horaris es reconfirmaran uns dies abans del viatge

Covid-19: durant tot el viatge es respectaran les recomanacions de seguretat i protecció prescrites per les autoritats sanitàries

 

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies