skip to Main Content

Amics del Liceu – Gran Teatre del Liceu, una nova etapa

El passat 30 de març, al Saló dels Miralls, Amics del Liceu va presentar als mitjans de comunicació la nova etapa que ha iniciat arran de la renovació del conveni amb el Gran Teatre del Liceu, notícia de la qual hem anat informant a través del Full Informatiu i de les newsletters enviades per correu electrònic a tots els nostres socis. Mitjançant la renovació d’aquest acord, l’Associació –seguint el model d’altres associacions d’òpera internacionals–, realitzarà una campanya anual de cerca de fons per col·laborar amb un projecte artístic del Teatre, acordat entre ambdues entitats. A la roda de premsa, amb la presència de Roger Guasch, director general del Liceu, i de Ramon Bassas i Jaume Graell, president i vicepresident d’Amics del Liceu, respectivament, també es va fer públic el projecte de 2016. Aquest any, els fons recollits es destinaran al Liceu a la fresca, una iniciativa emmarcada dins el projecte global d’apropar el Teatre a tot el territori. Així, amb la retransmissió de La bohème el proper 8 de juliol des de la platja de Sant Sebastià, el Liceu arribarà a tots els municipis catalans que s’inscriguin en aquests iniciativa. Una oportunitat única perquè l’òpera s’estengui a un gran nombre de melòmans.
En presència d’una vintena de mitjans de comunicació es va explicar que, amb aquest canvi de model, Amics del Liceu s’emmiralla amb altres associacions d’amics de teatres d’òpera a nivell internacional, la tasca essencial de les quals és donar suport econòmic a l’activitat de les institucions a les quals recolzen. Un model de col·laboració que ha demostrat ser tot un èxit entre les principals institucions culturals d’arreu del món.
Volem agrair als socis que ja s’han adherit a aquesta iniciativa la seva confiança i la seva generositat i volem, alhora, sensibilitzar el públic melòman en general perquè col·laborin també a fer arribar l’òpera a tothom sensible a la música. Perquè la col·laboració dels amants de la cultura és fonamental perquè aquesta no deixi mai d’existir.
Abril 2016

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies