skip to Main Content

Carles Pachón 3er premi del 54è Concurs de cant “Tenor Viñas”

El baríton català Carles Pachón, de 22 anys, ha obtingut el 3r Premi del 54è Concurs Internacional de Cant “Tenor Viñas”, recentment celebrat al Gran Teatre del Liceu, i distingit amb set premis extraordinaris entre els quals, el del públic en la categoria masculina, el de millor cantant català, el de la Fundació Ferrer-Salat i el del Teatro Real de Madrid.
El Primer i Segon Premi han estat concedits al tenor txec Pter Nekoranec i a la soprano guatemalenca Adriana González, respectivament. La resta de premis oficials han recaigut en la soprano russa Elena Bezgodkova (4t Premi), el tenor espanyol Xabier Anduaga (5è Premi) i la soprano albanesa Elbenita Kajtaxi (6è Premi).
L’edició d’enguany ha comptat amb un total de 511 participants provinents de 62 països diferents que van passar les proves eliminatòries a Londres, Nova York, París, Milà, Berlín, Beijing, Los Angeles, Moscou i Madrid.

Febrer de 2017

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies