skip to Main Content

Nit per no oblidar

Amb el títol Non ti scordar di me (No t’oblidis de mi), el tenor Josep Bros i la soprano Elisabet Pons —amb Marco Evangelisti al piano— presenten un atractiu recital amb composicions destacades d’òpera, cançó i sarsuela. Obres de Verdi, Massenet, Leoncavallo, Mascagni, Toldrà o Sorozábal, entre d’altres, per a una vetllada que els artistes defineixen com «un viatge compartit on música i paraula ens endinsaran en  un mar d’emocions». L’escenari que acollirà aquest recital és el Teatre-Auditori de Sant Cugat del Vallès el dia 4 de març, dissabte, a les 21 hores.
El prestigiós tenor Josep Bros (recentment, Werther al Liceu) i la jove soprano Elisabet Pons, una de les noves veus emergents del país, fan amb Non ti scordar di me una gira que els portarà al teatre Campoamor d’Oviedo i al teatre Principal de Palma de Mallorca. Els intèrprets auguren, amb aquesta proposta, «una nit on les emocions seran a flor de pell» alhora que citen Leonard Bernstein : «La música pot donar nom a allò que no podem anomenar i comunicar el desconegut».

Febrer de 2017

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies