skip to Main Content

Concerts de Nadal

Les festes nadalenques sempre són una època idònia per recuperar obres del repertori tradicional. El Liceu contribueix a aquesta recuperació amb el conte clàssic d’Els Pastorets, en una nova orquestració simfònica del mateix Albert Guinovart i de la mà de l’Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu i del Cor Vivaldi-Petits Cantors de Catalunya (dissabte 20 de desembre a les 18 h i diumenge 21 a les 11 h). El Palau de la Música Catalana, per la seva banda, oferirà un magnífic concert de l’Oratori de Nadal de J. S. Bach a càrrec de la soprano Katherine Watson, el contratenor Damien Guillon, el tenor Julian Prégardien i el baix Matthew Brook acompanyats pel Cor del Cambra del Palau de la Música i per la formació Les talens lyriques, sota la batuta del prestigiós Christophe Rousset (dijous 18 de desembre a les 20.30 h); a més, el concert participatiu d’El Messies de Händel torna un any més al Palau (dilluns 15 i dimarts 16 de desembre a les 20 h). L’Auditori també presenta una programació nadalenca amb el concert que oferirà l’Orquestra de Cambra d’Acordions de Barcelona (OCAB) –la primera orquestra d’acordions cromàtics d’Espanya– que, sota la direcció de Jesús Otero, interpretarà obres de Strauss, Toldrà, Turina, Chaplin i Morricone, entre d’altres (dissabte 20 de desembre a les 18.30 h).

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies