skip to Main Content

Conferència a l’entorn de ‘La flauta màgica’

Jaume Radigales, professor titular de la Universitat Ramon Llull i crític musical de La Vanguardia i de Catalunya Música, ens presenta la conferència La flauta màgica: el perquè d’una òpera popular, per ajudar-nos a contextualitzar aquest Singspiel dins l’obra mozartiana.
A més, tindrem el privilegi de comptar amb la participació de la soprano Anabel Pérez Real que interpretarà en directe l’ària de la Reina de la Nit, «O Zittre nicht», i «Ach ich fühl’s» i el relat de Pamina sobre l’origen de la flauta.

Per assistir a aquesta activitat, preguem fer reserva de plaça contactant amb l’Associació.

Dimecres 13 de juliol a les 19:30h
Sala del Cor del Gran Teatre del Liceu
(entrada per la Rambla, 51-59)

 

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies