skip to Main Content

Luisa Miller: dramatúrgia i solucions musicals (Conferència)

Dimecres 10 de juliol a les 19.30h
Sala del Cor del Liceu
Activitat gratuïta amb reserva prèvia

Aquest de juliol torna al Gran Teatre del Liceu Luisa Miller, de Verdi, protagonitzada pels cantants Piotr Beczala i Sondra Radvanovski. Miquel Peralta, professor del conservatori Victòria dels Àngels, ens explicarà tots els detalls d’aquesta òpera de Verdi que tracta d’amor, engany i traïció.

En aquesta conferència, a càrrec del professor Miquel Peralta, a més de presentar els aspectes essencials de Luisa Miller, aprofitarem per explorar quines són les eines de què disposa Verdi per donar solucions musicals a les situacions teatrals que genera la trama. ¿Per què Verdi tria una solució musical i no una altra en cada moment determinat? Aquesta és la pregunta que mirarem de respondre basant-nos en l’exemple concret de Luisa Miller

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies