skip to Main Content

Conferència virtual a l’entorn de “La Traviata”

Dilluns 30 de novembre a les 19h
A través del programa Zoom
*Activitat gratuïta, cal reserva prèvia

Amb motiu de l’òpera La Traviata de Giuseppe Verdi, que podrem veure al Liceu durant el mes de desembre, us convidem a assistir de manera virtual a la conferència que Marc Sala, tenor, president d’Apròpera i col·laborador habitual d’Amics del Liceu, ens oferirà sobre aquest clàssic operístic del repertori Verdià.

Durant aquesta conferència, analitzarem les claus per entendre la recepta verdiana que configura aquest èxit artístic i comercial. Veurem com Verdi desafia i alhora reutilitza la tradició belcantista al servei d’un drama modern i transgressor.

Aquesta activitat es farà en format virtual a través del programa Zoom i és gratuïta. Un dia abans us enviarem l’enllaç al qual us haureu de connectar per poder accedir a la conferència. Recordeu que posteriorment, aquesta conferència estarà disponible a través del nostre Canal Youtube.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies