skip to Main Content

Visitem l’exposició “Picasso i les joies d’artista”

Dijous 8 de juliol a les 11h i 12h (2 grups)
Museu Picasso (Com arribar-hi?)
Preu Amics: 12€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

Aquest mes de juliol, els Amics us proposem una visita comentada a l’exposició Picasso i les joies d’artista, una mostra que explora una de les facetes més desconegudes i íntimes de l’artista: la de creador de joies. Aquesta faceta fou qualificada pel mateix Picasso com “la seva vertadera passió” i té el seu orígen l’any 1936, quan s’enamora de Dora Maar i s’aventura a crear-li una col·lecció privada de joies, fetes especialment per a ella. Dora Maar va aprofitar per documentar tot aquest procés creatiu a través de fotografies, igual com va fer amb altres proessos creatius com el d’El Guernic.a

La joia d’artista no és la miniatura d’una obra, és una obra en miniatura. En la joia és on el seu art i la seva vida s’entrellacen, ja que regala aquestes joies a persones del seu entorn.

La mostra es completa amb joies d’altres artistes de gran renom, com: Man Ray, Dorothea Tanning, Salvador Dalí, Alberto Giacometti, Alexander Calder, Lucio Fontana, Louise Bourgeois, Pol Bury, Jacqueline de Jong, Niki de Saint Phalle, Kiki Smith, Aube Elléouët-Breton, Yoko Ono, Janine Antoni i Miquel Barceló, en un recorregut  en miniatura per la història de l’art del s. XX i XXI.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies