skip to Main Content

Die Walküre del Festival de Bayreuth de 1955 al Liceu disponible a Spotify

Barcelona | 28-01-2013
L’any 2005, amb motiu del 50è aniversari de la visita del Festival de Bayreuth a Barcelona, Amics del Liceu –amb la col·laboració de la Societat del Gran Teatre del Liceu i del Cercle del Liceu– edità en format CD l’enregistrament de la funció de Die Walküre d’aquell any, 1955.
Amb motiu de la commemoració del bicentenari del naixement de Richard Wagner, l’Associació ha gestionat, a través del segell discogràfic Ària Recording, que aquest enregistrament estigui disponible, des d’avui mateix, a la plataforma Spotify per tal que els nostres socis i tots els amants de l’òpera en puguin gaudir aprofitant les facilitats tecnològiques de què disposem avui en dia.
El repartiment de la funció del 27 d’abril de 1955 el formaren Martha Mödl, Wolfgang Windgassen, Gre Brouwenstijn, Josef Greindl, Hans Hotter, entre d’altres, i la Bamberger Symphoniker del Festival de Bayreuth sota la direcció de Joseph Keilberth.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies