skip to Main Content

Simposi a l’entorn de Richard Wagner al Conservatori del Liceu

Barcelona | 30-01-2013
En el marc dels actes del Bicentenari del naixement de Richard Wagner, el Conservatori del Liceu organitza un Simposi a l’entorn de Richard Wagner del 27 de febrer al 7 de març de 2013.
El Simposi té per objectiu oferir una visió plural de l’univers wagnerià des de diferents perspectives: el llenguatge  musical, el context històric i cultural i la relació de la seva obra amb la Filosofia o el Cinema. Aquesta visió des de múltiples perspectives s’adreça a estudiants de Música i també a aficionats amants de l’obra de Wagner.
El Simposi també inclou dos breus concerts a càrrec d’alumnes de Piano i de l’Orquestra i el Cor de Cambra del Conservatori del Liceu, en els quals s’interpretarà una selecció d’obres poc freqüents del compositor alemany. 

Per a més informació sobre les dates i preus del Simposi:
http://www.conservatoriliceu.es/ca/conservatori-superior/agenda-activitats/simposi-wagner?view=category

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies