skip to Main Content

Distinció “Ad studia humanitatis fovenda” a la societat del Gran Teatre del Liceu

La Societat del Gran Teatre del Liceu ha estat guardonada amb la distinció “Ad studia humanitatis fovenda” (“Per a l’afavoriment de les humanitats”) que atorga la Facultat de Filosofia i Lletres de la Universitat Autònoma de Barcelona. Aquesta distinció, de caire honorífic, suposa el reconeixement de l’esperit de col·laboració de la Societat del Gran Teatre del Liceu amb la Facultat de Filosofia i Lletres de la UAB.

El 2011 es va signar un conveni de col·laboració entre la UAB i la Societat del Gran Teatre del Liceu que s’ha concretat en l’encàrrec de digitalització, catalogació, classificació i estudi del fons de l’arxiu històric, en l’oferiment de places de pràctiques per als estudiantes del Grau de Musicologia de la UAB i en la interrelació constant amb els grups de recerca del Departament d’Art i Musicologia i la Biblioteca d’Humanitats.

Des d’Amics del Liceu volem reconèixer i destacar el valor de l’arxiu de la Societat del Gran Teatre del Liceu, un dels arxius de teatre d’òpera més importants del món que s’ha conservat i que reflecteix l’activitat des de la seva fundació, el 1847, fins pràcticament l’actualitat de manera continuada.

Setembre 2016

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies