skip to Main Content

Jordi Bernadó, exposició dels originals per al llibre temporada d’òpera 2016-2017

Enguany el llibre Temporada d’òpera arriba a la seva 25a edició i ens ha semblat una bona ocasió per encarregar, per primera vegada, les il·lustracions de les òperes a un fotògraf, Jordi Bernadó.

Per a realitzar el seu treball, Bernadó parteix de la idea que la història de l’art, en alguns casos, pot ser entesa com un diàleg entre la voluntat d’apropar-nos a allò real i les dificultats per aconseguir-ho. “La proposta no pretén il·lustrar cadascuna de les òperes d’una manera més o menys literal. Vol ser més un joc de possibles associacions. No hi ha imatges noves, només reutilització de postals antigues de principis del segle xx. En un moment en què tot és fotografiat obsessivament, aquí la imatge cal inventar-la. Veure és inventar”.

La inauguració de l’exposició dels originals de Jordi Bernadó tindrà lloc el proper dilluns 26 de setembre a les 19.30h a la Galeria Senda,  carrer Trafalgar 32, amb la presència de l’artista.

En finalitzar l’acte, se servirà una copa de cava.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies