skip to Main Content

Editorial abril-maig 2017

El Liceu a la fresca arribarà aviat a tot Catalunya. Serà el proper 21 de juliol amb Il trovatore de Giuseppe Verdi, en una producció signada per Joan Anton Rechi amb una escenografia inspirada en Los desastres de la guerra de Francisco de Goya que transforma l’escenari en un immens llenç. L’edició d’enguany del Liceu a la fresca porta, a més, dues bones notícies: la primera és que, a falta de quatre mesos per a la seva celebració, ja són 117 els municipis inscrits que retransmetran en directe l’òpera de Verdi en diversos espais públics –el Liceu té la previsió de superar els 121 municipis de l’edició de l’any passat. La segona novetat és que enguany aquesta iniciativa arribarà també a la resta d’Espanya: ciutats com Bilbao, Granada, Las Palmas, Màlaga, Pamplona, Santiago de Compostela, Sevilla, Valladolid, Gijón, Elda i Alaior podran gaudir d’aquesta producció que es retransmetrà en directe des del nostre Teatre. Televisión Española, doncs, s’afegeix a aquesta iniciativa al costat de Televisió de Catalunya –fidel a un projecte en el qual hi participa des dels seus inicis– i el patrocini d’Endesa. Des d’Amics del Liceu també hi serem presents, com no podia ser d’una altra manera, dins la nostra voluntat d’ajudar sempre el Teatre i de difondre l’òpera entre tots els públics. Les aportacions que els Amics mecenes fan addicionalment a la seva quota d’associat, aniran destinades de nou a col·laborar en aquest projecte. Entre tots volem aconseguir que l’òpera i el Liceu arribin més enllà de les fronteres del Teatre, difondre la cultura operística entre tot tipus de públic. Esperem, doncs, que amb la col·laboració de tothom puguem superar els 23.000 euros recollits l’any passat que van contribuir a què l’edició del Liceu a la fresca amb La bohème fos tot un èxit. Volem comptar amb tots vosaltres!

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies