skip to Main Content

EDITORIAL JUNY 2014: Tempus fugit

TEMPUS FUGIT. El temps s’escapa, no es deté ni s’espera. Va passant sense fer soroll i sense que ens n’adonem. La feina del dia a dia ens condueix per la vida sense parar-nos, de tant en tant, per saber on som i què fem o volem fer. De sobte, una circumstància qualsevol fa que ens aturem i mirem enrere. Llavors és el moment de fer balanç i aprendre, reflexionar i pensar.

A Amics del Liceu ens ha arribat l’hora de parar-nos una mica i pensar, amb motiu del relleu dels membres de la Junta que hi érem des de fa temps. Estem contents. Han estat anys d’alegries i trasbalsos, però sobretot, de feina feta amb il·lusió i amb el convenciment que ajudàvem a fer més gran i més conegut el Gran Teatre del Liceu i l’òpera, que és el nostre objectiu més primordial.

S’obre ara una nova etapa en la qual el nou equip té molts motius per treballar i moltes noves propostes. Els primers 25 anys han estat de consolidació de la nostra Associació. Ara vénen els anys de maduresa i noves activitats. Tots hi som cridats a col·laborar i gaudir-ne i això és molt il·lusionant.

Vull agrair a tothom el seu ajut a la nostra tasca d’aquests anys, especialment a la nostra gent treballadora que, des de les oficines de l’Associació, mantenen ben atesos els nostres socis i fan possible el desenvolupament impecable de les activitats; també als voluntaris específics per a les visites guiades al Gran Teatre i les col·laboracions en feines puntuals de cada moment; als entusiastes organitzadors de les projeccions de preparació de les òperes i també als representants del Gran Teatre del Liceu, del Cercle del Liceu, de la Societat del Gran Teatre del Liceu i del Conservatori del Liceu que ens han acompanyat sempre fent possible les nostres activitats. Finalment vull donar les gràcies especialment a tots el socis que, amb el seu suport i la seva participació fan possible, any rere any, la nostra vida i els nostres passos endavant.

Moltes gràcies a tothom.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies