skip to Main Content

El Festival de Peralada inaugura l’edició de Pasqua

El Festival de Peralada, amb una trajectòria de més de 30 anys en la seva programació d’estiu, inaugura aquest any la seva edició de Pasqua amb una proposta de grans noms del panorama operístic que seran presents a l’Església del Carme de la localitat empordanesa entre els dies 6 i 8 d’abril de 2023.

Aquesta primera edició inclourà quatre espectacles, el primer dels quals estarà encapçalat pel contratenor Jakub Józef Orlinski i la formació Il Giardino Armonico, amb un concert d’àries de Händel i Vivaldi. A continuació, es presentarà l’oratori La Giuditta de Scarlatti, protagonitzat per la soprano Serena Sáenz, el contratenor Xavier Sabata i el tenor Thomas Walker, acompanyats de l’ensemble barroc Vespres d’Arnadí dirigit per Dani Espasa. El mateix dia 7, ben entrada la nit, l’Església del Carme acollirà l’Ofici de les tenebres de Divendres Sant, de Tomás Luis de Victoria, a càrrec del quartet vocal Cantoria. Finalment, el dissabte dia 8, el tenor Freddie de Tommaso debutarà al Festival en un recital acompanyat per la pianista Audrey Saint-Gil. Aquesta edició de Pasqua inclourà també altres activitats, com el diàleg amb Xavier Sabata i Dani Espasa i la conferència del monjo de Montserrat, Jordi Piqué, acompanyat de l’actuació en directe de Cantoria, activitats organitzades amb la col·laboració d’Amics del Liceu.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies