skip to Main Content

El Liceu al Barcelona novel·la històrica

El Liceu és i ha estat una gran font d’inspiració pels novel·listes. Enguany, la quarta edició del Barcelona Novel·la Històrica, per iniciativa d’Amics del Liceu, ha organitzat un debat sobre les novel·les que han retratat el nostre Teatre i que s’emmarca en els actes de celebració del 30è aniversari de l’Associació. Encara que la majoria d’actes d’aquest certamen literari es fan al Born, aquest cop el debat literari es farà al Saló dels Miralls el dimarts 8 de novembre, a les 17.30, amb la participació dels novel·listes Jordi Bordas, Eduardo Martin de Pozuelo i Xulio-Ricardo Trigo, moderats per Maria Gorgues. Una hora abans, també al Saló dels Miralls, hi haurà un altre debat literari amb els autors Maria Carme Roca, Imma Tubella i Ramon Solsona i, al final dels dos debats, els assistents podran participar en el lliurament del premi Internacional de Novel·la Històrica Barcino que es farà al Saló del Consell de Cent de l’Ajuntament de Barcelona amb el guardonat Christian Jacq.
Entrada lliure.
Més informació a: www.novel.lahistorica.bcn.cat

Octubre 2016

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies