skip to Main Content

Life Victoria Barcelona 2016

El festival LIFE VICTORIA BARCELONA dedicat al Lied i que homenatja la soprano Victòria dels Àngels torna, entre el 4 de novembre i el 21 de desembre, amb sis concerts, la nova secció Tast de lied, classes magistrals i conferències.

El primer concert el protagonitza el baríton José Antonio López i la cloenda va a càrrec de la soprano mexicana d’origen georgià Maria Katzarava (Desdemona d’Otello la passada temporada al Liceu).

L’Auditori de La Pedrera s’afegeix a Sant Pau Recinte Modernista com a espai de concerts. A preus més populars que en l’anterior edició (20, 25 i 30 euros), el Festival té un nou abonament de 120 euros (amb un pagament fraccionat a tres mesos per domiciliació bancària), que inclou tots els recitals i activitats. Les entrades ja són a la

venda a: www.lifevictoria.com.

També participen, entre d’altres, al Festival: les sopranos Carmen Solís i Elena de la Merced; el baríton Joan Martín-Royo i els pianistes Iain Burside, Rubén Fernández Aguirre i Francisco Poyato.

Consultar la programació a www.victoriadelosangeles.org

Octubre 2016

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies