skip to Main Content

‘El màgic elixir’ a Sarrià

Els Amics de l’Òpera de Sarrià han presentat El Màgic Elixir, una obra escrita i composta per Alberto Garcia Demestres, dirigida escènicament per Joan Font, fundador de Comediants, i amb el tenor Raúl Giménez com a director artístic. L’òpera explica la història de set joves d’avui dia que estan emocionats perquè arriba la primavera i volen muntar una òpera. Reben el títol via WhatsApp: és l’Elisir d’Amore! D’aquesta manera ens trobem amb ficció dins de la ficció, ja que els personatges representen dos papers, els de l’obra de Demestres i els de la de Donizetti. Mentre asssagen s’esdevenen un seguit de situacions divertides i rocambolesques que acaben en un enamorament. Aquesta òpera de cambra de nova creació es va poder veure al Teatre de Sarrià dissabte 12 i diumenge 13 de desembre al Teatre de Sarrià. Hi participaren, entre d’altres, Serena Sáenz, Marc Sala, Maria Casado, Joan Sebastià Colomer i Joan Garcia Gomà.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies