skip to Main Content

Cabaret de clàssics al Teatre Akadèmia

L’acollidora sala del Teatre Akadèmia presenta (del 19 de desembre al 17 de gener) un espectacle que busca ‘diversió, contrast i interpel·lació al públic’, en paraules dels artistes. Ells són Uma Ysamat (veu i piano) i Josep Colom (piano).  Els clàssics van al cabaret és el títol d’aquesta proposta que barreja el cabaret, el music-hall o el circ, amb música –entre d’altres– d’Arnold Schönberg, Erik Satie, Claude Debussy o Ígor  Stravinski.  Dirigits per Andrea Segura,  Ysamat i  Colom juguen amb Schönberg a partir de les cançons on el compositor austríac expressa ‘sense complexos el seu aspecte frívol i sarcàstic amb lletres subversives o picants, d’una estilització de música lleugera i un component canalla del seu entorn’. A la manera d’una sessió de cabaret berlinés, les cançons de Schönberg fan de lligam amb les peces dels altres compositors. Espectacle en català. De dimecres a dissabte, 20.30h. Dissabtes, diumenges, 24 i 31 de desembre, 18 h. www.teatreakademia.cat

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies