skip to Main Content

Emissió d’«Alexina B.» a La 2 de RTVE

El passat 3 de juliol el programa El Palco de La 2 de RTVE va emetre l’òpera Alexina B., de Raquel García-Tomàs, que es va estrenar el passat mes de març al Gran Teatre del Liceu amb molt d’èxit de crítica i públic. Alexina B. narra la història d’Herculin Barbin, una persona intersexual nascuda a França l’any 1838. La producció va comptar amb direcció escènica de Marta Pazos i la participació de Lidia Vinyes-Curtis i Xavier Sabata, entre d’altres, com a protagonistes de la història, i va suposar la consolidació de Raquel García-Tomás com una de les compositores joves més destacades i amb més projecció del moment.
L’enregistrament estarà disponible fins al proper 3 d’agost. i es pot recuperar al següent enllaç

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies