skip to Main Content

Lamentem la mort de Roger Alier

Des d’Amics del Liceu lamentem profundament la mort de Roger Alier. Crític musical, professor universitari i reconegut divulgador operístic, Roger Alier va ser també membre fundador d’Amics del Liceu l’any 1987. Al llarg de la seva carrera va col·laborar amb nombrosos mitjans com La Vanguardia, Ópera Actual, Serra d’Or, Avui, Canal 33, entre molts d’altres. Havia estat també col·laborador del llibre de temporada de l’Associació. La seva vinculació amb el Liceu era tan estreta que, recentment, el Teatre li va atorgar la Medalla d’Or que li havia de ser entregada en un acte el proper 13 de juliol. Des d’aquí expressem el nostre més sincer condol.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies