skip to Main Content

Exposició dels originals del llibre Temporada d’òpera 2015-2016

Enguany el pintor i músic Manolo García ha estat l’artista que ha il·lustrat les òperes incloses dins el llibre Temporada d’òpera que Amics del Liceu publica cada any des de la temporada 1991-1992.
La inauguració de l’exposició dels originals que Manolo García ha creat especialmente per al llibre tindrà lloc el dijous 8 d’octubre a les 19.30h a la Sala Parés – Espai 2, carrer Petritxol, 5, amb la presència de l’artista.
Manolo García va estudiar dissseny gràfic a l’Escola d’Arts Aplicades i Oficis Artístics de Barcelona. Des de ben jove, va treballar als estudis de disseny de diferents agències de publicitat de la ciutat, i més tard es va establir com a free-lance, dissenyant sobretot portades de discos i joguines.
Tot i que a partir d’aquell moment es va bolcar professionalment en el món de la música (Los Rápidos, Los Burros, El Último de la Fila i, des del 1998, carrera musical en solitari), mai no ha deixat de dibuixar i pintar.
Com en anteriors exposicions de l’artista, els beneficis que puguin generar la venda de les obres aniran destinats a una ONG, en aquest cas FEFOC (associació que recolza malalts de cáncer i els seus familiars).
L’exposició romandrà oberta fins al 10 de novembre amb l’horari següent:
Dilluns de 16 a 20h.
Dimarts a divendres de 10:30 a 14:00 i de 16:00 a 20:00
Dissabte de 10:30 a 14:00 i de 16:30 a 20:30
www.salapares.com
Octubre de 2015

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies