skip to Main Content

Exposició L’òpera una reflexió

Amb motiu del 25è aniversari, Amics del Liceu presenta l’exposició L’òpera una refelxió. Amics del Liceu, 25 anys de difusió que tindrà lloc del 7 de maig al 16 de juny a la Sala 4 – Cotxeres del Palau Robert.

La mostra es basa en una acurada selecció dels textos i il·lustracions que s’han publicat en el llibre Temporada d’Òpera, que, des de la temporada 1991-1992, cada any publica l’Associació. Escriptors, polítics, musicòlegs, intel·lectuals de prestigi d’arreu del món, amb el denominador comú del seu amor i passió per l’òpera, han presentat les obres programades al Gran Teatre del Liceu. També ha estat important la contribució d’artistes diferents que han il·lustrat la publicació amb la intenció de renovar l’anquilosada iconografia de l’òpera. Una tasca que obliga l’artista a fer una immersió en l’audició de les obres i en l’anàlisi dels arguments, sense trair el discurs personal.

L’audiovisual que es projecta a la mostra explica la gènesi del llibre Temporada d’Òpera i informa d’altres publicacions de l’Associació com ara  Annals del Gran Teatre del Liceu 1847-1897, Anuari i crònica il·lustrada del Gran Teatre del Liceu 1947-1997, El Liceu dels seixanta, i el Llibre de l’Any. S’acompanya d’una selecció de fotografies de l’època i de l’àudio d’àries i obertures d’òpera.

L’exposició també vol ser un homenatge als dos primers presidents d’Amics del Liceu, Moisès Broggi i Maria Vilardell, que tan generosament dedicaren el seu temps a l’Associació.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies