skip to Main Content

Funció especial de “IL SEGRETO DI SUSANNA”

La companyia Opera Mobile –que va actuar regularment al Festival d’Òpera de Butxaca i Noves Creacions– en col·laboració amb Plot Produccionsimpulsa ara Da Camera, un nou festival d’òpera de petit format amb muntatges interpretats per joves cantants del país.

Després d’una campanya de micromecenatge, el festival s’instal·larà al Teatre Akadèmia de Barcelona els propers mesos de març i abril amb dues òperes ben insòlites com Il segreto di Susanna d’Ermanno Wolf-Ferrari i Trouble in Tahiti de Leonard Bernstein, l’espectacle musical Casta Diva, un silenci inesperat a càrrec de la soprano Begoña Alberdi i els recitals de Jordi Casanovas i Mercedes Gancedo que acabaran de tancar el programa.

Festival Da Camera i Amics del Liceu els conviden el proper 26 de març a les 20.30h a una funció especial de mecenatge d’Il segreto di Susanna, prèvia a l’estrena, per tal d’ajudar a impulsar aquest nou projecte operístic. La funció anirà precedida per un petit concert i s’oferirà una copa de cava en acabar l’espectacle.

Dimecres, 26 de març a les 20.30h

Teatre Akadèmia (Buenos Aires, 47-49)

Preu: 20€

Per fer la reserva de plaça cal contactar amb l’Associació

 

Més informació: www.teatreakademia.cat

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies