skip to Main Content

Diàleg amb els artistes de Tosca

Dilluns 10 de març al vespre tingué lloc a la sala d’assaig del cor del Gran Teatre del Liceu el diàleg amb els protagonistes de Tosca organitzat per Amics del Liceu que comptà amb la presència de tres grans veus de l’òpera actual:  Sondra Radvanovsky, Fiorenza Cedolins i Ambrogio Maestri.

La xerrada, conduïda pel periodista Javier Pérez Senz, va girar a l’entorn dels reptes i les satisfaccions d’interpretar un rol amb tant caràcter com el de Tosca o el de Scarpia i de la vigència i popularitat de Puccini en els escenaris. Cedolins va destacar com el director d’escena Paco Azorín ha treballat molt especialment amb cada cantant respectant les aportacions personals de cadascun d’ells a l’hora d’interpretar els personatges, Radvanovsky desvetllà els secrets de com caure de la millor manera possible en l’escena final de Tosca i Maestri recordà  amb gran sentit de l’humor a Titto Gobbi, qui ha estat el seu màxim referent a l’hora d’encarnar aquest rol.
Durant el col·loqui hi va haver lloc perquè els cantants compartissin també algunes visions personals al voltant del gènere operístic i com aquest ha anat adaptant-se als canvis de la nostra societat i de la passió que senten cap al seu ofici a dalt dels escenaris.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies